Logo Yazılım’dan eğitime büyük destek

Logo Yazılım’dan eğitime büyük destek

Gebze Kirazpınar’da 2017-2018 döneminde eğitim ve öğretime açılan Mehmet Tuğrul Tekbulut Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi’ne Ar-Ge desteği.

Aynı zamanda okulu tamamlayarak eğitim ve öğretime kazandıran, hayırsever iş adamı, Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı M.Tuğrul Tekbulut’un girişimi ile Mehmet Tuğrul Tekbulut MTAL ile Logo Yazılım firması arasında   ‘Ar-Ge İşbirliği Anlaşması’ imzaladı.  GOSB’da bulunan ve Türkiye’nin en büyük AR-GE yatırımı yapan yazılım firmalarından olan Logo Yazılım ile imzalanan “AR-GE İşbirliği” protokolü kapsamında , okulda yazılım dersleri de başladı. 13 hafta sürecek olan eğitimlerde öğrenciler, bilişim sektörünün ihtiyaç duyduğu yazılımları uzmanlarından öğrenme fırsatı bulacak. Öte yandan Mehmet Tuğrul Tekbulut MTAL’de İlk dersi, Logo Yazılım firması mühendisleri Bora Buluş, Bilal Akçay, Kadir Turgut ve Murat Akyüz verdiler. Okul müdürü Halil Erdal, Logo Yazılım ile yapılan Ar-Ge İşbirliği kapsamında öğrencilerin yazılım konusunda en önemli eksikliğinin giderildiğini belirterek, Logo Yazılım firması yönetim kurulu başkanı, okulun kurucusu değerli iş adamı Mehmet Tuğrul Tekbulut ve derslere giren yazılımcı mühendislere teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında yaptırılan Gebze-Kirazpınar Toki Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin teknolojik donanımını üstlenen hayırsever Mehmet Tuğrul Tekbulut ile Kocaeli Valiliği arasında protokol imzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaptırılan Gebze-Kirazpınar Toki Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin teknolojik donanımını üstlenen LOGO Teknoloji ve Yatırım A.Ş sahibi hayırsever Mehmet Tuğrul Tekbulut ve Kocaeli Valiliği arasında protokol imzalandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  4.5 Milyon TL’ye yaptırılan Lisenin Bilişim Vadisi’ ne donanımlı eleman yetiştirilmesi amacıyla  hayırsever iş adamı Mehmet Tuğrul Tekbulut tarafından yaklaşık 3.5 Milyon TL tutarında ki donanım masrafları üstlenildi. Gebze Ticaret Odası ve Gebze Teknik Üniversitesinin de desteklediği projenin protokol imza töreni valilik binasında gerçekleştirildi. Törene  Kocaeli Hüseyin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Gebze Kaymakamı Hasan Gözen, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Hasan Aslan, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, LOGO Teknolojisi ve Yatırım A.Ş sahibi Mehmet Tuğrul Tekbulut, eşi Leyla Tekbulut katılım gösterdi.

 

3.5 MİLYON  TL’LİK KATKI                                      

İmza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik “Kocaeli’nde ve Gebze İlçemizde bir ilk olacak bilişim lisesinin açacağız. Biz bu okulun 2 yıl önce temelini attık ve TOKİ tarafından 4.5 Milyon TL’ye  yaptırdık. Okulumuzun içerisinde  16 derslik 3 atölyelik barındırıyor.  Daha sonra Gebze Ticaret Odamız ve Gebze Teknik Üniversitemizden gelen teknik doğrultusunda Bilişim Vadisi’nde çalışacak binlerce insana alt yapı olanağı oluşturmak doğrultusunda böyle bir okulu hayata geçirme kararı aldık. Donanımının tamamını ve okulumuzdan mezun olacak öğrencilerimizin istihdamının sağlanacağı bir protokol hazırladık.Yaklaşık 3.5 Milyon TL’lik bir katkı sağlamış olunacak. Ben hayırseverimize ve bu anlamada çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Gebze Teknik Üniversitemiz bu okulumuzdan mezun olacak ilk 5 öğreniciyi kendi özel statüleri gereği yerleştirmesini yapacak” dedi.

 

İNSAN KAYNAĞINA YATIRIM

Çelik’in ardından konuşan hayırsever iş adamı Mehmet Tuğrul Tekbulut “Gebze’ye 20 yılı önce geldik. Tesisimizin temelini 20 yıl önce bu gün atmıştık. Şu anda 500 kişiyi bünyemizde çalıştırıyoruz. Romanya’da yatırım yaptık,  Türkiye’den Hindistan’a teknoloji ihraç eder hale geldik. Gebze’de bir eksiklik olduğunu görüyorduk. Senelerdir bu sorunu sürekli olarak dile getirerek insan kaynağına yatırım yapmamız gerektiğini ifade ediyorduk. Bunun da lise sıralarından  başlatma için harekete geçtik. Bizlere de bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu okulumuzdan ülkemiz için çok hayırlı ve bilgili gençlerimiz yetişecektir” dedi.

 

NİTELİKLİ ELEMAN

Tekbulut’un ardından konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy “ İnsanlarımız okullarını bitirdikten sonra iş bulmakta zorlanıyor. Onları nitelikli bireyler haline getirebilirsek iş bulma olanaklarını artırabiliriz. Özellik iş dünyası ile yaptığımız görüşmelerde belirli nitelikli insanlara ihtiyaç duyulduğu ancak bulunamadığı yönünde taleplerle karşılaşıyoruz. Gerek Üniversitelerimizde gerekse  Milli Eğitimi Müdürlüğümüzün okullarında meslek liselerimizde iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman yetiştirilmesi konusunda çalışmaları daha artan bir düzeyde sürdürmeye devam edeceğiz. İhtiyaç  duyulan nitelikli elemanların yetiştirilmesi konusunda bizimde öncelikli hedeflerimiz arasında olacak. Kocaeli Türkiye’nin ilk Bilişim Vadisi’ne sahip kentlerden bir tanesi ve belirli aşamalara gelen çalışmalar yapıldı. Burada çalışacak olan elemanların yetiştirilmesi noktasında da bir Bilişim Lisesine ihtiyaç vardı. Yapılan bir okulun Bilişim Lisesi olarak planlanması ve bu okulumuzun donanımının sizler tarafından yapılıyor olması bizleri mutlu etmiştir” şeklinde konuştu.

Yorumlarınız Diğer Kullanıcılara da Faydası olacağını Biliyor musunuz ? Yorumlarınızı Bizimle Paylaşır mısınız ?

      Yorum Yazın